Педагогам на замітку

Як уникнути шкоди психічному здоров’ю на робочому місці

Що завдає шкоди психічному здоров’ю
Погана комунікація та стиль управління створюють напругу у стосунках, погіршують психічне здоров’я та підвищують стрес на роботі.
Керівники, які не допомагають співробітникам вирішувати проблеми, можуть сприяти тому, що ті почуваються перевантаженими та невмотивованими. Важливо, щоб менеджери пояснювали найкращі способи виконання робочих завдань, і були доступні для запитань.

Очікування, що працівники будуть постійно працювати на найвищому рівні, тисне на них та призводить до збільшення робочого навантаження, стресу та емоційного виснаження.
Страх втратити роботу та не могти забезпечити себе або свою сім’ю стає загрозою для психічного благополуччя людини.
Як проблеми з психічним здоров’ям впливають на роботу?
Коли ви почуваєтеся добре психічно та емоційно, то швидко адаптуєтеся до змін, є гнучкими та витривалими, робите значний вклад у роботу команди.
Погане психічне здоров’я призводить до відсутності мотивації та зосередженості, адже розум “блукає”, зосереджуючись не на роботі, а на проблемах.
Знижується продуктивність роботи, творчість та витривалість. Ми не маємо ресурсів, щоб добре працювати.
Погане психічне здоров’я впливає на ваше повсякденне життя та самопочуття. Виникає соціальна тривожність,знижуються когнітивні здібності та пам’ять.
Погане психічне здоров’я може призвести до дискомунікації або ж надмірної емоційності у спілкуванні з колегами. Ми можемо говорити пасивно-агресивним тоном, недослуховувати або бути негативно налаштованими до співробітників.
Через погане психічне здоров’я ми не контролюємо свої імпульси, приймаємо неправильні рішення, не дотримуємося дедлайнів, не виконуємо обов’язків або політики компанії.
Методи, які допомагають зміцнити психічне здоров’я:
відкрита комунікація;
можливість кар’єрного зростання;
фінансова, психологічна та фізична безпека;
свобода у прийнятті рішень;
чіткість посадових обов’язків та завдань;
підтримка керівника.

Залишити відповідь