Сторінка учня

Любов без фільтрів

Кожен із нас виріс у своєму унікальному світі, з різними уявленнями про те, якими мають бути ідеальні стосунки. Але з часом ми розуміємо, що ідеальності в реальних взаєминах не існує. Це картинка, що навіяна книгами, фільмами, власними фантазіями. Ви почали розчаровуватись у стосунках? Сприймайте невдачі як щось, з чого ви можете взяти користь для себе. Отже, “доросла” правда про стосунки:
Наш партнер не може любити нас безумовно
Навіть взаємини між матір’ю та немовлям насправді односторонні. Мама безкорисливо віддає, іноді забуваючи про власні потреби, тоді як немовля лише приймає. У взаєминах між дорослими важко знайти того, хто був би готовий до одностороннього обміну. В основі будь-яких здорових стосунків лежить взаємний обмін — обмінюватися тим, чого нам бракує, та тим, що ми можемо запропонувати іншій стороні.
Нас можуть розлюбити
Кожна доросла людина має свободу вибору, і це абсолютно нормально. Немає жодних гарантій, які могли б захистити нас від покинутості. Кожен має право вирішувати, хоче він залишатися у стосунках чи ні. Це право взаємне, і ви також володієте цією свободою вибору, щоб бути з кимось іншим у певний період свого життя.
Стосунки — це заємний компроміс і жертва власних потреб
Знайти ідеального партнера, який був би точною копією вас самих, неможливо, адже кожен із нас має свій унікальний життєвий досвід, виховання та систему цінностей. Тому стосунки — це про вміння домовлятися, шукаючи такі рішення, де обидва партнери почуватимуться комфортно.
Партнер не здатний задовольнити абсолютно всі наші потреби
Партнер може багато дати, але не може і не повинен задовольняти всі наші бажання. Наше розчарування тут може бути пов’язане з бажанням повторити дитячий досвід, можливо, заповнений страхом та тривогою, і тепер у дорослому житті ми шукаємо компенсацію.
Але здорові, адекватні чи дорослі стосунки — це не про те, що ми можемо залишатися і продовжувати любити партнера, навіть якщо стикаємося з розчаруванням (“він не любить мене безумовно”), невизначеністю (“він може піти будь-якої миті”), незадоволеністю (“він не може мені дати все, що я хочу”).
Дорослі стосунки — це про можливість впоратися зі страхом чи тривожністю пізнавати щось нове, не боятися зіткнутися з неідеальністю. Це про готовність до нового, незвіданого і, можливо, дуже цікавого.
Джерело: Ольга Корбут психоаналітикиня, керівниця платформи безкоштовної психологічної допомоги «Розкажи мені»

Залишити відповідь