Батькам

Загальні поради батькам з подолання стресу в дітей

  1. Дуже важливо, щоб усі члени сім’ї залишалися разом у стресових ситуаціях. Коли ми разом – ми швидше відновлюємося та краще справляємося зі стресами.
  2. Дітей слід заспокоювати як за допомогою слів, так і тілесно (обіймати, цілувати, поправляти волосся тощо).
  3. Забезпечте постійний режим. Дітям потрібна передбачуваність. Їм легше розібратися, чого слід очікувати від життя, якщо прописаний час прийому їжі, виконання домашньої роботи, сну тощо. Це допомагає їм відчувати себе в безпеці та знижує рівень стресу.
  4. Допомагайте дітям переосмислювати стресові ситуації. Батьки повинні допомагати своїм дітям тлумачити життєві ситуації більш позитивно. Звісно, іноді трапляються об’єктивно стресові ситуації. У таких випадках батькам необхідно допомагати своїм дітям справлятися з ними в інші способи.
  5. Ініціюйте розмови про почуття. Вчіть дітей орієнтуватися у світі емоцій та почуттів.
  6. Уважно слухайте розповіді дітей про те, що вони відчувають і думають з приводу того, що відбувається.
  7. Ставтеся серйозно до дитячих переживань і не ігноруйте дитину, якщо вона поділилася з вами своїми страхами. Замість «Не вигадуй» скажіть: «Давай разом перевіримо».
  8. Не «заражайте» дитину власними страхами.
  9. Допомагайте дітям змінювати їхні уявлення про стресові ситуації. Переконання дітей мають істотний вплив на те, як вони себе поводять.
  10. Роз’ясніть дітям відомі вам факти щодо події; вислухайте реакцію дітей. Варто надавати дітям правдиву інформацію (із врахуванням вікових особливостей) про життєву ситуацію, в якій ви опинилися.
  11. Давайте лише ті обіцянки, які ви зможете виконати.
  12. Незважаючи на дитячі страхи, і самі діти, і всі члени сім’ї повинні продовжувати нормальну діяльність (готувати, ходити на роботу чи в навчальний заклад, прибирати, читати).
  13. У разі необхідності дійте спільно зі службами допомоги (психологами, соціальними працівниками, педагогами).
  14. Будьте уважними до змін у поведінці дитини. Зверніться до лікаря чи психолога, якщо стан дитини викликає занепокоєння.

Залишити відповідь