Батькам

Управління гнівом

Не тільки діти, а й дорослі часто не можуть висловити те, що відбувається в них на душі, або контролювати свій емоційний стан.

Діти 6 – 7 років дуже емоційні. Їхній емоційний розвиток значно випереджає мовний, тому дитині складно висловити свої почуття. Оскільки вольова сфера ще недостатньо розвинена, їй не вдається приборкати негативні емоції.

Приховувати свої емоції, стримувати їх дуже шкідливо. Наслідком цього є неврози, агресивність, проблеми у спілкуванні. Навчити дитину виражати негативні емоції без шкоди для оточення – завдання батьків.

Емоційна розрядка потрібна для збереження здоров’я (фізичного та психічного), а вміння розповісти про свої проблеми сприяє встановленню контакту з оточенням і розумінню самого себе.

Вправи для вгамування гніву

1. Разом з дитиною намалюйте знак заборони «Стоп». Домовтеся, що коли дитина почне дуже сердитися, ви одразу дістанете цей знак і вголос скажете: «Стоп!» Використання цієї методики потребує тренування протягом кількох днів, щоб навичка закріпилась.

2. Навчіть дитину виражати гнів в адекватній формі. Розкажіть, що потрібно проговорювати всі негативні ситуації з батьками. Поясніть, що існують словесні форми вираження гніву; «Я ображена», «Це мене розсердило».

3. Для подолання гніву використайте «чарівні речі», які завжди напохваті (чашка, в яку можна кричати; аркуші паперу, які можна м’яти, рвати, кидати в мішень; подушка, яку можна вибити).

Залишити відповідь