Сторінка учня

Селфі – як комплекс заниженої самооцінки

Активно фотографувати самих себе це не лише приємно, але й маніакально. Селфіманія один із видів неврозу нав’язливих ста­нів (обсесивно-компульсивних розладів), коли людині знову й знову потрібно підтвердження: «А я хороший! Адже правда хороший? Ну, ска­жіть, що правда!». На думку психологів, розмі­щувати вдалі «самостріли» в соцмережах (тобто фактично показувати їх усьому світу) яскравий симптом відразу двох комплексів: по-перше, за­ниженої самооцінки, по-друге, гострого браку живого спілкування.

Кожен «лайк», який з’являється під виставле­ним фото, автори селфі сприймають як похвалу й успіху суспільстві. Згодом ця похвала стає життєвою потребою: не отримавши чергову «дозу» лайків, «самострільщик» відчуває своєрідну пси­хологічну ломку сумує, сердиться, не знахо­дить собі місця, загалом перебуває в стресо­вому стані.

Три види селфі-розладів:

  • межовий селфі фотографування себе дві­чі-тричі на день без особливого бажання виста­вити знімки в соціальні мережі;
  • гострий селфі фотографування себе міні­мум тричі на день і розміщення фото в соцме­режах;
  • хронічний селфі фотографування в будь-який зручний момент з активним подальшим розміщенням знімків у соціальних мережах.

Межовий селфі це крайній варіант норми, за якого вже варто замислитися: що тебе не влаш­товує у власному житті, що турбує? А ось якщо захворювання переходить у гостру або хро­нічну форму, переборювати власні лінощі уже обов’язково.

Ця проблема виникла в сучасному світі через зниження цінності міжособистісних взаємин. Люди все більше опікуються кар’єрою, бізнесом, прибутками й накопиченням грошей, вони все менше уваги приділяють особистому спілку­ванню, дружбі й коханню. Багато хто сьогодні не бажає «витрачати» власні почуття на інших, але сам, як і раніше, відчайдушно потребує любові. Звідси й надмірне захоплення селфі. Лікарі на­зивають таке самозамилування нарцисизмом.

Селфі це спосіб повідомити світу: «Я є!» Сьо­годні людина без сторінки в соціальній мережі невидимка. Ми живемо в схибленому на попу­лярності світі. 1 постійно «продаємо» себе: профіль у соцмережі вітрина магазину, записи рекламний текст, а селфі фото товару. Ярмарок марнославства працює цілодобово! Важливо, як ти вдягнена, де вече­ряла, з ким зустрічалася. Блогерам, яких природа обдарувала приємною зовнішністю, гаран­тований потік лайків. Ось, власне, заради чого ми й постимо знімки.

Насправді селфі це вже як напрям мистецтва. Усе змінилося з появою ґаджетів, що мають вбу­довані камери. Тепер селфі це, насамперед, автопортрет, зроблений за допомогою мобіль­ного телефону або планшета.

Залишити відповідь