Психологія

Форми залежності від сучасних телекомунікаційних технологій

Інтернет-адикція – нав’язливе  бажання увійти до Інтернету, знаходячись офф-лайн, і нездатність вийти з Інтернету, будучи он-лайн.

Ітернет-мобільна   адикція – доступ в Інтернет-мережу з мобільного телефону.

Аудіо/відео-адикція – прослуховування музики на аудіоплеєрі, чи перегляд відеокліпів на відеоплеєрі.

Телевізійна        адикція – залежність від надмірного перегляду новин, серіалів чи будь-яких передач чи фільмів.

Гаджет-адикція  – пристрасть до володіння конкретним мобільним обладнанням, приладом, що має вихід в Інтернет: стільниковим телефоном, смартфоном, комунікатором, міні-комп’ютером і залежність від його використання.

Кібероніоманія – прагнення здійснювати нові покупки в інтернет-магазинах без необхідності їхнього придбання і врахування власних фінансових можливостей, нав’язливе бажання участі в аукціонах.

Кіберсексуальна залежність – непереборний потяг до обговорення сексуальних тем на еротичних чатах, відвідування порнографічних сайтів і занять кіберсексом.

Кіберкомунікативна залежність – спілкування в чатах, участь у телеконференціях.

Оn-line-гемблінг – гіперзахопленість індивідуальними та/або мережевими он-лайн іграми.

Оn-line-лудоманія – патологічна схильність до азартних ігор у віртуальних казино.

Сучасна людина, яка провадить активне соціальне життя, може відчувати себе комфортно тільки тоді, коли кожен день має доступ до мобільного зв’язку, соціальних мереж та електронної пошти. Для багатьох людей Інтернет став основним середовищем їх активності – місцем, де спілкуються і будують близькі стосунки, місцем, з яким пов’язані очікування та розчарування.  Але є один важливий момент: навіть зовсім безневинне, на перший погляд, захоплення може стати згубним для організму, якщо не знати міри.

Залишити відповідь