Психологія

П’ять мов емоційної любові

Психологи дійшли висновку, що потреба в любові є основною емоційною потребою людини. Є п’ять основних мов емоційної любові – п’ять способів, за допомогою яких люди виявляють і сприймають емоційну любов.

Перша мова любові – слова підтримки

Один зі способів виявити любов емоційно – вживання слів під­тримки. Соломон, автор мудрих давньоєврейських книжок, писав: «Неспокійне серце пригинає людину до землі, але добре слово ви­прямляє її». Словесні компліменти чи слова підтримки є сильними комунікаторами любові.

Друга мова любові – якісний час

Йдеться про той час, коли ми при­діляємо людині свою безпосередню увагу. Це не час, коли ви разом пере­глядаєте телевізор. Це означає піти на прогулянку тільки вам двом або піти поїсти в ресторані, диви­тися одне на одного й розмовляти. Якісна розмова суттєво відрізняє­ться від першої мови любові.

Слова підтримки сфокусовано на тому, що ми говоримо, тоді як якісну бесіду –на тому, що ми чує­мо. Може бути якісна діяльність.

Третя мова любові – одержання подарунків

Подарунки – це видимі символи любові, незалежно від того, купи­ли ви їх, зробили власноруч чи це просто ваша присутність поруч із близькою вам людиною. Подару­нок себе – це не просто фізична присутність.

Потрібно спробувати ділитися з близькою людиною хоча б однією важливою подією, яку ви пережили за день.

Четверта мова любові – акти служіння

Акти служіння – це різноманітні справи, допомога вашим рідним. Це може бути будь-що: прибира­ння, готування їжі, будь-яка інша допомога в чомусь (наприклад, приготувати чай або каву, допомо­гти прибрати в кімнаті, попрати).

П’ята мова любові – мова доторків

Доторкання, обіймання, тримання за руки, поцілунки – це все є проя­вами емоційної любові. У резуль­таті численних досліджень у сфері психології зроблено висновок, що саме ця мова любові дуже впливає на емоційне здоров’я людини.

Залишити відповідь