Сторінка учня

Про наркотики та тютюн

Останнє десятиріччя спостерігається швидке зростання наркоманії та її “омолодження”. В коло споживачів наркотиків втягується досить відчутна кількість молоді та підлітків. Саме у підлітковому віці, як правило, вперше вживають наркотичні речовини, тому дуже важливо вміти помічати та розрізняти ранні ознаки вживання наркотиків, коли проблема ще не набула хронічного характеру і значно легше піддається корекції.

До найпоширеніших шляхів вживання наркотичних речовин належать: паління; внутрішньовенне введення наркотичних речовин; вживання таблеткових форм та вдихання.

Героїн та інші опіати виробляють з макової соломки. В найкраще очищеному вигляді героїн – це білий порошок. Іноді його вдихають, як кокаїн, іноді курять, іноді вводять в розчині через шприц.
Як опіати діють на тебе? Вони пригнічують активність мозку, розширюють кровоносні судини (що дає почуття теплоти) і викликають запори. Опіати, подібні до героїну, дають почуття повного розслаблення і відокремлення від болю та тривоги. Люди почувають себе сонливими, розм’яклими від тепла, в них проходять почуття стресу та дискомфорт.

Але саме тут починаються погані речі. Після виникнення фізичної залежності приємні ефекти заміщаються простим полегшенням від повторного прийому наркотика. Споживачам треба все більше і більше наркотика для того, щоб отримати той же самий ефект. Передозування призводить до втрати свідомості та коми, і часто до смерті внаслідок розладів дихання. Якщо водночас приймаються й інші одурманюючі речовини, наприклад алкоголь, то ризик смерті ще більшає. В перший раз споживач найчастіше відчуває нудоту та розбитість, особливо якщо наркотик вводили через шприц.

На додаток, залежність від опіатів приносить загальну апатію – поганий апетит, низьку самооцінку, а також буття, якому ніхто не може позаздрити.

По мірі зростання доз спожитого наркотика (це відбувається у всіх без винятку випадках), споживач у час між прийомом опіатів відчуває болі, спітнілість, тремор, озноб, сонливість, спазми м’язів.

Барбітурати – заспокоюючі засоби – використовуються в медицині для заспокоєння людей (як седатики) та як снотворні засоби. Більшість з них випускається у вигляді порошку або барвистих капсул. Уживачі ковтають їх, іноді разом із алкоголем, або вводять через шприц.Вони не приносять почуття радості.
Як вони діють на тебе? У людей, що вживають барбітурати, виникає толерантність до них, а також як фізична, так і психічна залежність. Несподіване припинення вживання барбітуратів може навіть бути смертельним.

Ефекти включають в себе дратівливість, нервозність, безсоння, хворобливість, розлади психіки та судоми.

Введення барбітуратів за допомогою шприців – один із найнебезпечніших видів споживання наркотиків.

Транквілізатори призначаються лікарями для опанування тривоги та напруги, або для налагодження сну. Хоча їх звичайно використовують у формі пігулок, споживачі наркотиків іноді вводять їх в розчинах шприцем.
Як вони діють на тебе? Транквілізатори зменшують швидкість реакції та впливають не керування транспортом та інші навички, що потребують концентрації уваги. Вони можуть також послабити самоконтроль людини і вивільнити агресивність. Прийняті водночас з алкоголем, транквілізатори можуть виявитися смертельними.

Регулярні споживачі залежні від транквілізаторів. Після припинення їх прийому люди почувають себе розчарованими, дратівливими та тривожними, не в змозі виконувати свої повсякденні обов’язки.

Наркотики пошкоджують твоє тіло, а також змінюють твій розум
Більшість наркотиків має побічні ефекти. Вони можуть бути небезпечними, навіть фатальними, особливо, якщо ти змішуєш різні наркотики або приймаєш їх регулярно.

Навіть якщо ти ризикуєш вживати наркотики тільки у малих дозах, вони знижують ступінь твого контролю за м’язами, зменшують швидкість реакції і перешкоджають зосередженості. Так, якщо, наприклад, ти працюєш з механізмами або керуєш автомобілем, ти зможеш стати справжньою загрозою для інших людей і самого себе.

Якщо ти почуваєш себе пригніченим, тривожним або агресивним, наркотики не зможуть вирішити твоїх проблем. Фактично, вони можуть тільки погіршити твої проблеми.

Хто каже, що ти отримуєш те, за що платиш?
Якщо ти ідеш до музичного магазину та купуєш платівку, то точно знаєш, що отримуєш. З наркотиками, що є на “чорному” ринку, ніхто не може бути певним. Наприклад, наркотики можуть бути змішані з цукром, тальком, а також ще дешевшими і навіть смертельними речовинами.

То як ти можеш дізнатися, наскільки сильним є наркотик? Відповідь проста: ніяк.

Змішування наркотиків може мати ще більш серйозні наслідки. Їх спільне вживання ризиковане, дуже ризиковане.

Напевне, найнебезпечнішим є змішування депресантів, таких як алкоголь, розчинники або транквілізатори. Це пов’язане з тим, що при змішуванні дози речовин, що утворюють “смертельний коктейль” значно зменшуються.

Є фактом, що всі наркотики, вироблені нелегальним шляхом, або вжиті без медичного нагляду, не тільки дають непередбачені ефекти, вони також є небезпечними.

Тютюн – це одна з найбільш уживаних у країні речовин, що здатна викликати залежність.
Як він діє на тебе. При вдиханні диму від цигарок у твоє тіло потрапляють смоли, нікотин, а також шкідливі гази, подібні до угарного. (Звичайно, ці речовини потрапляють не тільки а організм курця, але й усіх людей, що його оточують).

Курці кажуть, що ці гази допомагають їм розслабитись або зконцентруватися. Деякі люди, особливо молоді жінки, вірять, що паління допомагає зменшити вагу.

Чим більше ти палиш, тим більший ризик хвороби серця, тромбозу судин, раку, інсульту, бронхіту, розладу кровообігу та виразок. Вагітні жінки, що багато палять, звичайно народжують немовлят з меншою вагою. І ризик втратити дитину до її народження або одразу після народження в цих жінок більший, ніж звичайно.

Сумним фактом є те, що щорічно тютюн є причиною загибелі в Україні більш ніж 100 000 осіб.

Якщо ти палиш по пачці вдень, то за 20 років ти спалиш 292 000 цигарок. Це більш ніж 15000 гривень, навіть при теперішніх цінах на тютюн.

Алкоголь отримують в результаті ферментації фруктів, овочів або зерна. Пиво містить приблизно одну частину спирту на двадцять частин води. Міцні напої, такі як коньяк або водка майже наполовину є алкоголем.
Як він діє на тебе. Дія алкоголю проявляється швидко і може тривати декілька годин – або більше, в залежності від кількості випитого.Після пари келихів більшість людей відчуває себе менш пригніченими і більш розслабленими. Великі дози алкоголю можуть призвести до роздвоєння в очах і втрати рівноваги, що іноді супроводжується непритомністю.

Вживання алкоголю підвищує ризик печінкових хвороб (в тому числі цирозу печінки), різних видів раку, панкреатиту та виразок. Воно може призвести до серцевих нападів та розладів системи кровообігу, і, навіть, пошкодження мозку.

Часто саме зловживання алкоголем є тим фактором, що призводить до загибелі людей внаслідок падіння з висоти, пожежі, втоплення та самогубств.

Амфетаміни

В 60-ті роки ці препарати нерідко призначали для лікування депресії або поганого апетиту. В наш час тобі можуть незаконно продати їх у вигляді пігулок або порошку для вдихання через ніс. Іноді тобі запропонують навіть ввести їх у розчині через шприц.

Як вони діють на тебе? Амфетаміни збуджують тіло, даючи почуття енергії і самовпевненості. Однак. Переважаючими емоціями є тривога та дратівливість. Високі лози амфетамінів можуть викликати проступи панічного страху і для повного відновлення після цих речовин тобі буде потрібно декілька днів.

Амфетамінів ніколи не буває “достатньо”. Для підтримки ефекту регулярні споживачі мають вживати зростаючі дози амфетамінів. Кожен раз. Коли вони припиняють прийом препаратів, то почувають депресію та сильний голод. Водночас зменшується здатність організму боротися з хворобами, що може призвести до серйозних наслідків для здоров’я.

Введення через шприц будь-якої речовини – це ризик зараження ВІЛ, вірусом, що веде до СНІДу.

Кокаїн (крек, камінь, сніг)

Кокаїн, часто відомий як “кока”, є потужним стимулятором, що має властивості, подібні до амфетамінів. Це білий порошок, який виробляють з листя коки в американських горах Андах. Внаслідок високої ціни, його звичайно вважали наркотиком для багатих, але часи змінюються.

Іноді його вводять через шприц у виді розчину (можливо, у суміші з героїном), однак, найчастіше вдихають через трубочку через ніс (при цьому він швидко всмоктується і потрапляє в крові).

Як він діє на тебе? Кокаїн викликає почуття психічної піднесеності та поліпшення стану, ігнорування болю, а також ілюзію фізичної та психічної могутності. Іноді, однак, ці почуття прокладають шлях тривозі, панічному страху.

Ці ефекти швидко досягають піку і швидко згасають. Після цього для досягнення тих же почуттів кокаїн треба приймати вже частіше, і це може призвести до залежності від нього.

Після значного періоду вживання кокаїну почуття, яке він викликає, замінюють розбитість, сонливість та втрата ваги. Вдихання кокаїну може пошкодити слизові оболонки носа, що, навіть якщо не брати до уваги інші небезпечні ускладнення, є досить болісним.

Крек – це кокаїн, оброблений хімічними речовинами, і змінений таким чином, щоб його можна було вдихати. Первинне почуття піднесеності при його прийомі змінюється неприємними ефектами, які обумовлюють повторне вживання і можливу залежність.

Екстазі яке часто відоме як “Е” або МДМА, вводять до складу пігулок або різних барвистих капсул; інколи його продають у вигляді порошку або рідини. Екстазі можуть запропонувати під багатьма назвами. Якщо приймати його в теплому приміщенні, наприклад, на “рейв”-вечірці, то можна отримати інфаркт. Є фактом, що екстазі викликало низку смертей. Дослідники показали також, що ця речовина може пошкодити клітини мозку, а вживання її протягом значного часу може призвести до пошкодження печінки.
Як екстазі діє на тебе? Екстазі може зробити людей дуже приязними один до одного, або дати почуття надлишку енергії. Після того, як цей ефект сплине, самопочуття, навпаки, стає поганим. Екстазі погіршує координацію рухів, внаслідок чого робить небезпечним керування транспортом. Прийом екстазі в більших дозах може викликати почуття тривоги або розчарованості, навіть маріння і параною. Регулярні споживачі екстазі погано засинають. Деякі жінки скаржаться на те, що після прийому препарату гірше і важче переносять менструації.

ЛСД (часто відоме як “кислота”) – це штучні, синтетична речовина; нею пропитують пористий папір. Який потім смокчуть. Такі папірці часто забарвлені.Часто речовини, що продають під виглядом ЛСД, взагалі його не містять.
Як він діє на тебе? Дія розпочинається приблизно через годину після прийому і проходить приблизно через 12 годин, що залежить від спожитої дози.ЛСД впливає на настрій людини, яка забуває, де і з ким вона, а також не в змозі контролювати спожиту дозу. Ефекти часто включають в себе ілюзію “відокремлення” від власного тіла.Такі “мандри” можуть призвести до депресії, сонливості, страху. Вірогідність небезпечних ефектів підвищується у випадку тривоги, перебування в незнайомому оточенні. Будь-яка людина, що “мандрує” під впливом ЛСД і водночас керує автомобілем, загрожує як собі, так і оточуючим.

“П’яні гриби”
Існує декілька видів диких грибів, які можуть викликати маріння або видіння. Деякі з них містять, наприклад, галюциногени. Законом не забороняється збирати такі гриби, і їсти їх сирими. Однак, якщо ти висушиш їх або приготуєш якийсь інший препарат на їх основі, то можеш порушити діюче законодавство.

Як вони діють на тебе. Одурманення “п’яними” грибами нагадує “мандри” під впливом ЛСД. Різниця в тому, що у випадку грибів сп’яніння приходить швидше і менше триває.

Окрім почуття одурманення, ці гриби можуть також викликати нудіння та біль у шлунку. Найбільша небезпека в тому, що деякі з цих грибів дуже токсичні і можуть смертельно отруїти людину.Розрізнити “п’яні” та деякі ядовиті гриби зовсім нелегко.

Каннабіс (гашиш, “травка”, коноплі)
Каннабіс отримують з рослини, відомої (на латині) як Каннабіс Стіва. Гашиш – це смола цієї рослини, яку висушено в невеличкі блоки. Трав’яний канна біс (або маріхуана) – це дещо інше. Його, головним чином, змішують з тютюном, звертають у цигарки та курять.

Як він діє на тебе. Каннабіс дає людям почуття розслабленості і робить їх більш балакучими. Він може також завадити виконанню складних завдань, тому, наприклад, керувати автомобілем після вживання каннабісу небезпечно.

Необізнані люди, що отримують велику дозу каннабісу на тлі тривоги або депресії, іноді відчувають сильний страх і паніку.

Подібно до тютюну, часте паління каннабісу може викликати бронхіт та інші розлади дихання. Може також виникнути рак легенів.

Каннабіс негативно впливає на клітини мозку, так само, як, наприклад, й опіати.

Каннабіс діє дуже швидко. Якщо його приймають водночас з їжею, то важко зрозуміти, скільки саме його потрапило в тіло. Якщо водночас вживається алкоголь, це може призвести до стресового стану.
Розчинники містяться в таких товарах, як клей, пальне, фарби, аерозолі тощо. При вдиханні парів розчинників розвивається ефект, подібний до алкоголю. Деякі люди підсилюють цей ефект, вприскуючи речовини з розчинниками в пластиковий мішок, який натягують на голову.
Як вони діють на тебе. Ефект близький до алкогольного сп’яніння (в тому числі до алкогольного сп’яніння). Пари всмоктуються через легені і швидко потрапляють у мозок. Повторне вдихання може призвести до втрати самоконтролю. “Нюхальники” можуть отримати випадкові пошкодження, оскільки часто вдихають пари на даху або біля залізниці. Більше того, деякі люди нюхають до повного запаморочення, і можуть загинути внаслідок задухи від власного блювотиння. Вдихання високих концентрацій розчинників може викликати тривале пошкодження мозку. Регулярне вживання аерозолів та чистящих рідин обумовлює пошкодження нирок та печінки.

Огидний спосіб смерті. Багато людей загинуло вже при перших спробах зловживання розчинниками, оскільки вони вдували аерозолі прямо до рота, і при цьому заморожували власні дихальні ходи.

Ранніми ознаками вживання наркотичних речовин, незалежно від виду наркотичної речовини, можуть бути такі зміни у поведінці, характері та фізіології підлітків: безпідставне зникнення з дому на досить тривалий час; пропуски занять у школі, зниження успішності у навчанні; різкі зміни у поведінці підлітків (необґрунтована агресивність, злобність, замкнутість, брехливість, неохайність), що не були властивими раніше; знаходження у підлітків шприців, гумових жгутів, таблеток, наркотичних речовин; наявність у них слідів від ін’єкцій у будь-яких частинах тіла, особливо на передпліччі; розлади сну та апетиту; коливання розміру зіниць (різко розширені або звужені до розмірів булавкової головки) та кольору шкіри (різко бліда, сірувата).

Більшість з одурманюючих речовин – поза законом.

Мати справу з цими речовинами – це не значить обов’язково потрапити до в’язниці, але відомості про тебе можуть потрапити до міліції і в майбутньому завадять. Наприклад при пошуках роботи, чи стануть на перешкоді у навчанні, чи у поїздці за кордон.

Залишити відповідь