Батькам

Про дитячий лунатизм

Симптоми

— Дитина встає вночі.

— Дитина ходить туди-сюди вночі, і при цьому у нього розплющені очі.

— Дитина переставляє предмети.

— Ви отримуєте безглузді відповіді, якщо заговорюєте з дитиною у цей момент.

— На ранок малюк нічого не пам’ятає.

Причини

Як правило, лунатизм обумовлений спадковістю. Якщо або батько, або мати бродять уві сні, їх діти в 60 % випадків також будуть лунатиками. Розвитку цього захворювання сприяють психічні навантаження.

Лікування без рецептів

Заспокійливі запахи в кімнаті сприяють нормальному сну. Можна

використовувати ароматичні олії герані, ромашки, меліси, сандалового дерева або іланг-ілангу. Слідує або розпорошити ці олії (5-8 крапель) в дитячій

кімнаті, або використовувати аромалампу або аромакамень.

Важливо!

Лунатизм сам по собі не небезпечний, але слід перекрити дитині доступ до сходів, замкнути двері і вікна, щоб він не травмувався. Особливо небезпечні скляні двері.

Трохи медицини

У лунатиків порушений сон. На відміну від тих, що не страждають на це захворювання людей, у них перехід з однієї фази сну в іншу відбувається не плавно, а різко — від глибокого сну в так звану фазу швидкого сну, для якої характерні швидкі рухи очей і велика кількість сновидінь. При різкій зміні фаз мозок випробовує певні перевантаження. У нормі уві сні дитина бачить сцени, наповнені діями, і в той же час центр рухів в мозку повинен блокуватися. У лунатиків це блокування відключається і нервові сигнали поступають в м’язи. У зв’язку з цим людина уві сні рухається.

Вплив місяця

Напади лунатизму дуже часто настають виключно в період повного місяця. Науці невідомо, яким чином місяць впливає на режим сну.

Доступ місячного світла в кімнату значення не має: швидше за все, на сон впливає зміна магнітного поля, оскільки ученим вдалося встановити, що магнітні поля (наприклад, погода або електромагнітне поле Землі) впливають на людський сон.

Справжня проблема з дітьми

Близько 30 % усіх дітей час від часу страждають лунатизмом. Це захворювання починає проявлятися зазвичай у віці 3-4 років, але до 14 років, як правило, проходить. 1 % людей, які ходили уві сні в дитинстві, продовжують робити це і в дорослому віці.

Як допомогти дитині

Природні засоби

Заспокійливий чай

Меліса, валеріана і лаванда стабілізують ритм сну. Приготуйте дитині заспокійливий чай: змішайте по чайній ложці кожної рослини у великій чашці і залийте 500 мл окропу. Дайте настоятися 10 хвилин, процідите. Дитина повинна пити цей чай за годину до сну. Прямо перед сном дитини треба зводити в туалет, щоб йому вночі не довелося вставати.

Подушка з хмелем

Хміль заспокоює дитину і перешкоджає виникненню снів, що призводять до лунатизму. Набийте невелику наволочку або мішечок шишками хмелю і зашейте. Цей мішечок треба класти дитині під подушку, щоб він видавав заспокійливий запах. Вміст мішечка треба міняти кожні 3 тижні.

Профілактика

— Завжди закінчуйте день розмовою з дитиною, обговорюючи з ним найважливіші події минулого дня.

— Похвалите його за те, що вам в його вчинках або поведінці особливо сподобалося цього дня.

— Якщо ви сварилися з дитиною вдень, обговорите з ним цю проблему в спокійному тоні.

— В самому кінці заспівайте з ним пісеньку або молотиметеся.

Рада

Якщо ви побачите, що ваша дитина ходить уві сні, обережно візьміть його за руку

і відведіть назад в ліжко

Про мокрий килимок біля ліжка від лунатизму

Було опубліковано лист жінки, в яких розповідала про свою племінницю, яка страждає на лунатизм. Хочу допомогти своїм радою.

Спробуйте такий метод:

Коли дитина ляже спати, постеліть біля ліжка мокрий килимок. Зазвичай, коли лунатики вночі бродять, вони не прокидаються. А ставши на мокрий килимок, вони прокинуться і знову ляжуть в ліжко. Так поступово лунатики перестають ходять вночі. Багатьом це допомогло.

Залишити відповідь