Про бійки
Нам досить часто доводиться спостерігати за тим, як б’ються різні тварини. Чому вони це роблять? Тому що крім бійки у тварин немає іншого способу вирішити той чи інший спір. Б’ються всі тварини. Б’ються собаки і кішки. Б’ються півні і різні птахи. Поросята кусають одне одного. Приходячи в лють, запекло б’ються бики. Б’ються барани, зчепившись своїми красивими рогами. Бійка абсолютно природна для тварин. Причини у них різні й життєві.
Це може бути розділ території. Це може бути їжа, необхідна для життєдіяльності тварин. Бійка виникає за краще місце в зграї, за першість, верховенство. Перемога завжди дістається тільки тому, хто сильніше. Якщо для тварин битися цілком природно, то люди повинні вміти вирішувати будь-які спори або проблеми мирним шляхом. Коли розбіжності виникають між людьми, подібно тваринам їм битися не слід.
Треба навчитися бути стриманими і завжди спокійно домовлятися з одногрупниками, з братами або з сестричками. Взяти собі за правило: вирішувати будь-які конфлікти, проблеми без всяких бійок. Діалог є прекрасним способом залагоджування конфліктних ситуацій. До того ж, результат бійки дуже часто буває небезпечним для здоров’я. В процесі бійки існує реальна небезпека отримати серйозну травму або нанести подібну травму своєму противнику. Частенько буває, коли забіяки підбирають камінь із землі або гостру палицю. Іноді озброюються заздалегідь якимось дуже небезпечним предметом з метою завдати своєму противнику сильний удар і таким чином перемогти. Цілком справедливо роблять ті батьки, які таких забіяк суворо карають після подібних баталій. Але іноді обставини складаються таким чином, що битися все-таки доводиться. Тоді слід згадати певні правила. Що ж це за правила?
По-перше, бійка виправдана тільки в тому випадку, коли доводиться захищатися самому від нападу або захищати від нападника кого-небудь. Якщо в даній ситуації немає ніякої можливості обійтися без бійки.
Друге правило полягає в тому, що ніколи не слід брати під час бійки в руки камінь чи палицю. Якщо ж твій супротивник озброївся подібними предметами, то в цій ситуації буде розумніше просто втекти. Ніхто не назве тебе боягузом або ще як-небудь, тому що це була б нечесна бійка. І з нечесними людьми не варто взагалі мати ніяких справ, у тому числі і битися.
Третє правило. Щоб під час бійки не заподіяти противнику серйозну травму, не слід бити його ногами, кусатися або дряпати. Травма може виявитися набагато серйозніше, ніж ти сподіваєшся. Потім, після примирення, побачивши і оцінивши сліди такого жорстокого побоїща, вам обом стане соромно за свої дії.
Четверте правило. Особливо слід бути обережними у тому випадку, коли молодша сестра або брат намагаються нав’язати тобі бійку. Причиною в даному випадку може служити ревнощі. Маленьким здається, що мама і тато не люблять їх, вони відчувають себе покинутими, починають відчувати сильні ревнощі. Це природне почуття закладено у людей в характері. Та й не тільки у людей.
У природі в самців тварин завжди відбуваються поєдинки через самки. А маленькі діти не вміють домагатися свого мирним шляхом, вони ще не навчилися. Тому й лізуть в бійку, щоб за всяку ціну отримати бажане. Старші діти завжди сильніше маленьких. Тому здачі їм не можна давати ні в якому разі: свої сили можна не розрахувати, тоді удар виявиться надто сильним. Щоб малюк не заподіяв тобі шкоди, його слід утримувати від себе на відстані витягнутих рук.
П’яте правило. Очі – це дуже ніжний орган людського тіла. Якщо бійка все-таки відбулася, то обов’язково слід захищати очі. Треба зняти окуляри перед бійкою, якщо ти їх носиш. Якщо вони розіб’ються у бійці, то очі можуть отримати серйозну травму від осколків. Бережи і захищай свої очі і ніколи не дозволяй собі наносити удари в очі супротивника. Пам’ятай про те, що втрачений зір часом відновити неможливо. Бути сліпим, не бачити білого світу – величезна трагедія в житті.
Шосте правило. Не можна битися на узвишші. Якщо існує реальна небезпека падіння з пристойної висоти, в такому місці вступати в бійку не можна ні в якому разі. Досить часто буває так, що найважчі травми діти отримують в результаті падіння, а не в самій бійці. І найголовніше. Треба намагатися якомога скоріше припинити бійку. Бійка завжди повинна бути короткою. Чому? Та тому що немає ніякого сенсу продовжувати бити один одного, якщо перемогу береш ти. І тим більше треба швидше здаватися в тому випадку, якщо перемагає твій супротивник, тому що він значно сильніше тебе. Тебе і так побили, тому однозначно не варто чекати, коли тебе ще більше поб’ють. І вже звичайно, після бійки треба прагнути до того, щоб усіма можливими і навіть неможливими способами знайти шляхи до примирення з противником. Швидше за все, і сам противник буде прагнути до того, щоб помиритися. Зовсім неважливо – хто кого побив, адже якщо люди добрі, то вони не можуть бути злопам’ятними.