Педагогам на замітку

Поради з контролю емоційного стану під час війни

Більшість людей може самостійно, навіть без спеціальних професійних втручань кризових психологів слідкувати за тим, щоб бути в певному психоемоційному стані рівноваги, відновлювати свою саморегуляцію.

Досягти внутрішнього спокою допомагають не тільки психологічні засоби, афірмації, візуалізація, йога та медитації. До внутрішнього балансу наближають прості поради.

  1. Дозуйте новини. Якщо постійно спостерігається негативний фон, психіка швидко дестабілізується і привести її до адекватного стану важко. Зранку можна почитати, побачити новини, трохи вдень. Перед сном новин не переглядати. Черпайте інформацію щодо повітряної тривоги з офіційних повідомлень. Але більше, ніж півгодини-година сумарно на добу в інформаційній просторі не перебувайте.
  2. Якщо перебуваєте поруч із людьми зі слабкою психікою чи із дітьми, які не можуть керувати своїми емоціями, то як би вам не було страшно, намагайтеся керувати своїми емоціями.
  3. Будьте активними. Рух допоможе відчути легкість і надасть енергії.
  4. Вчіться пробачати. Несприятливі ситуації необхідно забувати, а відпустивши минуле ви відчуєте полегшення.
  5. Домашні справи відволікають. Паніка вмикається тоді, коли ми абсолютно не займаємося тим, до чого звикли. Тому перемикайтеся на ті справи, які робили до війни.
  6. Вчіться віддавати. Допомагаючи іншим ми стаємо більш гармонійними.
  7. Читайте. Читання розширює світогляд і дарує емоції, що сприяють покращенню вашого стану.
  8. Приділяйте час собі. Дозволяйте собі побути наодинці, це допоможе побачити суть думок і прислухатися до підсвідомості.
  9. Змінюйте себе, а не оточуючих.
  10. Не шукайте ідеалів. Набуття гармонії не означає, що ви повинні стати ідеальною       людиною.
  11. Робіть життя простим. Не беріть забагато обов’язків і не займайтеся марною діяльністю. Складайте графік і щоденно виконуйте кілька важливих завдань, не дозволяючи дрібним проблемам додавати турбот у ваше життя.
  12. Намагайтеся розслаблятися через заняття хобі, те що зараз доступне: малювання, співи, прослуховування музики, фізичні вправи, зарядка, гімнастика, перегляд фільмів ваших улюблених жанрів. Це розвантажує нервову систему.
  13. Намагайтеся спілкуватися з рідними не тільки на тему війни, але й на нейтральні теми, обговорюйте плани на найближче майбутнє.

Залишити відповідь