Пам’ятка для тих, кого ображають
І вжитті, як на полі мінному, Я просила в цьому сторіччі Хоч би той магазинний мінімум: – Люди, будьте взаємно ввічливі! І якби на те моя воля, Написала б я скрізь курсивами: – Так багато на світі горя, Люди, будьте взаємно красивими! Л. Костенко
- Будь впевнений в тому, що кожна людина унікальна, кожне життя безцінне. І ти також унікальний. Ніколи не дозволяй зламати себе.
- Щоб менше стикатись з неприємностями, треба знати і уникати тих місць, де тебе може підстерігати небезпека. Можна вибрати час, коли „відвідати” те чи інше місце, коли там не буде натовпу.
- Слід намагатись вибирати коло товаришів, які не ображають, не насміхаються, а можуть підтримати тебе.
- Не треба боятися поділитися своїми проблемами з батьками. Адже іноді справді буває, що втручання батьків – єдиний спосіб припинити знущання.
- Не забувай, що все робиться для того, щоб ти втратив внутрішню рівно вагу, страждав, плакав, нервував, адже той, хто ображає, чекає саме цього – подивитись, як ти страждаєш. Твої випади у відповідь, злість чи крики, сльози в очах тільки посилять бажання продовжу вати в тому ж стилі. Не давай їм задоволення побачити, що вони тебе „дістали”.
- Часто найкращим способом примусити когось залиши ти тебе в спокої – просто не звертати на нього увагу. Ти сам знаєш, який ти є – гідний поваги і нормального поводження з тобою.
- Вибирай собі хороших друзів. Хто з мудрим спілкується – мудрішає сам. Разом ви – сила, яка може перебороти труднощі.