Психологія

Нарощування м’язу життєстійкості

Як і нарощування м’язів, збільшення вашої стійкості вимагає часу та цілеспрямованості. Зосередження уваги на чотирьох основних компонентах – зв’язку, здоров’ї, здоровому мисленні та сенсі – може дати вам сили протистояти важким і травматичним переживанням. Щоб збільшити свою здатність до стійкості і вирішити їх, використовуйте ці стратегії.

Налагоджуйте свої зв’язки

Віддавайте пріоритет відносинам. Зв’язок із співчутливими та розуміючими людьми може нагадати вам, що ви не самотні серед труднощів. Зосередьтеся на пошуку надійних та співчутливих людей, які підтверджують ваші почуття, що підтримуватиме навик стійкості.

Біль від травматичних подій може змусити деяких людей ізолюватися, але важливо прийняти допомогу та підтримку від тих, хто піклується про вас. Якщо ви збираєтесь щотижня зустрічатися зі своїм чоловіком або плануєте обід з другом, спробуйте віддати пріоритет справжньому спілкуванню з людьми, які піклуються про вас.

Приєднуйтесь до групи. Поряд із стосунками один на один, деякі люди вважають, що активність у громадських групах, релігійних громадах чи інших місцевих організаціях забезпечує соціальну підтримку і може допомогти вам повернути надію.

Сприяти оздоровленню

Бережіть своє тіло. Догляд за собою може бути популярним модним словом, але це також законна практика для психічного здоров’я та формування стійкості. Це тому, що стрес настільки ж фізичний, як і емоційний. Сприяння позитивним факторам способу життя, таким як правильне харчування, достатній сон, регулярні фізичні вправи, допоможуть зміцнити ваше тіло, адаптуватися до стресу та зменшити кількість емоцій, таких як тривога чи депресія.

Практикуйте уважність. Уважне ведення журналу, йога та інші духовні практики, такі як молитва чи медитація, також можуть допомогти налагодити зв’язки та відновити надію, що може підштовхнути до вирішення ситуацій, що вимагають стійкості. Коли ведете щоденник, медитуєте чи молитесь, роздумуйте про позитивні сторони свого життя та згадуйте те, за що ви вдячні, навіть під час особистих випробувань.

Уникайте негативних виходів. Може бути спокуса приховати свій біль алкоголем, наркотиками чи іншими речовинами, але це все одно що накласти пов’язку на глибоку рану. Натомість зосередьтеся на наданні організму ресурсів для боротьби зі стресом, а не намагайтеся повністю усунути почуття стресу.

Знайдіть мету

Допомагайте іншим. Незалежно від того, чи ви працюєте волонтером чи просто підтримуєте друга у час, коли йому це необхідно, ви можете мати мету, виховувати власну гідність, спілкуватися з іншими людьми та відчутно допомагати їм, і все це може дати вам можливість зростати в стійкості.

Будьте ініціативними. Корисно визнати і прийняти свої емоції у важкі часи, але також важливо сприяти самопізнанню, запитавши себе: «Що я можу зробити з проблемою у своєму житті?» Якщо проблеми здаються занадто великими, щоб вирішити їх, розбийте їх на керовані частини.

Рухайтесь до своїх цілей. Визначте реалістичні цілі і робіть щось регулярно, навіть якщо це здається вам невеликим досягненням, що дозволить вам рухатися до того, чого ви хочете досягти. Замість того, щоб зосереджуватися на завданнях, які здаються нездійсненними, запитайте себе: «Що я знаю, що я можу виконати сьогодні, що допомагає мені рухатися в тому напрямку, в якому я хочу йти?» Шукайте можливості для самопізнання. Люди часто виявляють, що вони в якійсь мірі виросли в результаті боротьби.

Приймайте здорові думки

Тримайте речі в перспективі. Те, як ви думаєте, може відігравати значну роль у ваших почуттях. Спробуйте визначити такі сфери ірраціонального мислення, як схильність катастрофічно викликати труднощі. Наприклад, якщо ви відчуваєте себе перевантаженим викликом, нагадайте собі, що те, що з вами сталося, не є показником того, як пройде ваше майбутнє, і що ви не безпорадні. Можливо, вам не вдасться змінити надзвичайно стресову подію, але ви можете змінити своє тлумачення та реагування на неї.

Прийняти зміну. Прийміть, що зміни – це частина життя. Певні цілі чи ідеали можуть бути недосяжними через несприятливі ситуації у вашому житті. Прийняття обставин, які неможливо змінити, може допомогти вам зосередитися на обставинах, які ви можете змінити.

Зберігайте перспективний погляд. Важко бути позитивним, коли життя йде не твоїм шляхом. Оптимістичний світогляд дає вам можливість очікувати, що з вами трапляться хороші речі. Спробуйте візуалізувати те, чого ви хочете, а не турбуватися про те, чого боїтесь. Зверніть увагу на фактори, з якими ви починаєте відчувати себе краще, коли справляєтесь зі складними ситуаціями.

Навчайтесь у свого минулого. Озираючись на те, хто чи що було корисним у попередніх стресових ситуаціях, ви можете виявити, як ви можете ефективно реагувати на нові складні виклики. Нагадуйте собі де ви зуміли знайти сили і запитайте себе, що ви дізналися з цього досвіду.

Звертайтесь за допомогою

Отримання допомоги, коли це потрібно, має вирішальне значення для формування вашої стійкості.

Для багатьох людей використання власних ресурсів та перерахованих вище стратегій може бути достатнім для формування стійкості. Але іноді людина може застрягти або мати труднощі з просуванням на шляху до стійкості.

Ліцензований фахівець з питань психічного здоров’я, такий як психолог, може допомогти людям у розробці відповідної стратегії для просування вперед. Важливо отримати професійну допомогу, якщо вам здається, що ви не можете функціонувати так добре, як хотіли б або виконували основні повсякденні дії внаслідок травматичного чи іншого стресового життєвого досвіду. Майте на увазі, що різним людям властиво користуватися різними стилями взаємодії.

За матеріалами англомовних видань

Залишити відповідь