Керівнику групи

Найпоширеніші причини, з яких дівчина зважується на статеві стосунки

Спроба врятуватися від самотності

Підлітковий період – це не тільки безтурботний час, але й час переживань, хвилювань, розчарувань і перших життєвих траге­дій. Часто 14-16-річним підліткам здається, що вони нікому не потрібні, їх ніхто не розуміє, ніхто ніколи в житті не відчував нічого подібного. Часом вони почуваються такими самотніми й нещасними, що готові вигадати гарну історію, в якій вони популярні, їх люблять до не­стями. Підлітки розповідають її близьким друзям замість того, щоб зізна­тися в тому, що насправді їм самотньо. І якщо така дівчина знайомиться із симпатичним юнаком, який говорить, що вона йому подобається, то на радощах, що знайшла людину, якій не байдужа, вона сприймає все на віру. І коли хлопець запропонує їй переспати, дівчина, швидше за все, відпо­вість «так», тому що не хоче знову залишитися сама.

На жаль, зазвичай саме так і відбувається. Дівчина знову самотня, покинута, незважаючи на фізичну близькість. Бажання почуватися популярною заново штовхає її в обійми інших людей, але в результаті виявляється, що секс без духовної близькості не рятує від самотності, а навпаки, при­носить розчарування. До того ж така поведінка руйнує репутацію. Спроба врятуватися від самотності за допомогою сексу виявляється невдалою.

Спроба утримати кохання

Дівчинка, яка зустрічається з хлопцем, раптом починає помі­чати його холодність, відчуженість і байдужість. Вона збенте­жена: «Як так? Я можу втратити його, але я так його кохаю… Що ж мені робити?» Проблема ускладнюється, якщо той, хто тієї миті для неї найважливіший у світі – її  «коханий» – попередив: «Якщо ти нарешті на це не зважишся, нам доведеться розійтися».

Наївні й закохані по самі вуха дівчата згодні на все, аби тільки не втратити коханого, і припускаються чергової помилки: стосунки, що побудовані на сексі без духовного взаєморозуміння, приречені на коротке існу­вання. Коли новизна інтимного зв’язку зникне, нічого спільного в партнерів не залишиться.

«Як усі»

Часом дівчина зважується на «це» тільки тому, що всі їі подружки вже «це» спробували. Звичайно, певну роль тут відіграє і певна ці­кавість, а ще небажання виділятися з-поміж інших, «пасти задніх».

Проте, приймаючи таке серйозне рішення, варто усвідомлювати, що темпи статевого дозрівання в підлітків різні, і зовсім не обов’язково наздоганяти інших, якщо власні розум і тіло ще не потребують цього. Такий вчинок не тільки не принесе задоволення, але й може серйозно нашкодити. До речі, не виключено, що захопливі історії окремих подружок – лише вит­вір фантазії, бажання похизуватися, щоб відчути перевагу над іншими.

Можливо, після таких умовлянь і тиску дівчина не опиратиметься, тим паче, що відмовити тому, кого любиш, дуже важко, особливо для юної дівчини. Хлопець, який наполягає на інтимному контакті, користуватиметься цим, хоча насправді навряд чи любить дівчину.

Незалежність від батьків

Часто, особливо якщо в родині неблагополучні взаємини, батьки підозрюють дочку в тому, що вона має статеве життя, хоча нас­правді це не так. У результаті постійні підозри, недовіра й образи штовхають дівчину на сексуальні зв’язки, аби помститися, через ду­шевну рану від несправедливого ставлення. Звісно, такі статеві сто­сунки не принесуть їй ані фізичного, ані емоційного задоволення, оскільки мотивовані не сексуальним бажанням. Що молодші статеві партнери, то менша ймовірність, що причина їхнього зв’язку – любов. По-перше, підлітки оста­точно не сформувалися не тільки фізіологічно, а й, що важливіше, інтелек­туально й духовно. А це необхідна умова для справді сильних почуттів. По-друге, часто ті, хто в любові шукає чогось більшого, ніж фізичне задоволення, стають об’єктом глузування.  Означена проблема поширена не лише в се­редовищі підлітків.

Тому багато хлопців і дівчат, які сприймають кохання серйозно, як піднесене романтичне почуття, намагаються поводитися так, щоб ніхто не запідозрив їх у цьому, не розкрив їхнього потягу до тонких чуттєвих любовних пережи­вань. Намагаючись приховати хвилювання, пов’язані з першою закоханістю, підлітки можуть навмисно використовати різкий, грубий тон, вуличний жар­гон і розв’язні манери. їм здається, що така зневажлива поведінка властива самовпевненим знавцям-донжуанам.

Залишити відповідь