Педагогам на замітку

Багато найрізніших порад, які можна класифікувати як бешкетні, гумористичні або стратегічно важливі

Не ремствуйте на життя. Не скаржтесь на долю. Ви її будуєте самі. У жодному разі не сидіть і не переживайте. Робіть хоч що-небудь. Не пхикайте, а дійте. Не хандріть, а робіть щось реальне. Устигайте жити! Так-так, просто жити. На жаль, часто ми встигаємо лише працювати та виконувати численні обов’язки і, на жаль, забуваємо при цьому жити.

Неодмінно плануйте на кожний свій тиждень життя якусь справу, що принесе вам радість. Завжди жартуйте зі своїми учнями. Просто жартуйте з ними завжди. Закінчивши навчальний заклад, наші учні можуть забути граматичні правила та складні формули. Але наші гарні добрі жарти вони будуть потім згадувати. Пам’ятайте: учень вижив, тому що сміявся. І ще: учитель вижив, тому що сміявся зі своїми учнями.

Підносьте себе учням, батькам, колегам і адміністрації. Усім своїм виглядом виражайте стовідсоткову впевненість у собі. Плечі дивляться в небо, а не в землю. Геть сутулість! Голова високо піднята. Хода впевнена та спокійна. Ніякої метушливості та нервозності. При цьому дивимось людям в очі та посміхаємось.

Завжди стежте за виразом свого обличчя. Краще, якщо воно буде доброзичливо-спокійно-упевнене.

Будьте гасителем конфліктів, заспокоювачем сперечальників і гасителем словесних перепалок.

Обов’язково вибирайте 15 – 30 хвилин на день для особистого відпочинку в повній самітності та в тиші. Ніяких справ і нікого навкруги. Це – ваші хвилини! І ваша задача – організувати їх для себе.

У будь-якій події, явищі, людині шукайте щось позитивне.

Читайте, читайте, читайте! Завжди що-небудь читайте!

Уведіть розумний баланс у своє життя: робота, відпочинок, родина, улюблені справи. Не дозволяйте перекосам у той чи інший бік перекосити ваше життя. Адже це – тільки ваше життя.

Плануйте, розраховуйте, порівнюйте та складайте його розумний баланс. Створіть свою власну систему в усьому: у роботі, відпочинку, турботі про власне здоров’я. Вірніше, створюйте систему крок за кроком, неквапливо й терпляче. Геть хаотичність, безглуздість, непослідовність й обривистість із нашого життя.

Знайдіть друзів, заведіть друзів, майте друзів, бережіть друзів!

На роботі пропагуйте та практикуйте тільки діловий стиль спілкування з оточуючими людьми. Заведіть і практикуйте в навчальній аудиторії тільки гарні манери. Не треба володіти групою, треба володіти кращими манерами спілкування з учнями.

Не варто весь час говорити на своєму уроці. На кожному уроці влаштовуйте собі «хвилину мовчання», і краще не одну, а кілька, даючи своїм учням можливість висловитись і порозмислити вголос.

Нудно на уроці вам – нудно й нестерпно вашим учням. Боріться з нудьгою на уроці всіма можливими способами. Не працюйте нудно й важко. Не живіть нецікаво й безпросвітно. Збагатіть свої уроки.

Урізноманічуйте власне життя. Цікаво вам – цікаво дітям. Нудно, важко й нестерпно вам, учням – складніше та нудніше подвійно.

Геть байдикування та порожнє проведення часу з наших уроків. Наповнюймо їх значущою та корисною навчальною діяльністю, що стимулює розумові процеси в наших учнів.

Просто любіть своїх учнів, щиро й без усяких умов. Хоча й немає гарантій, що у відповідь отримаєте те ж саме.

Не вимагайте й не очікуйте від своїх учнів подяки. Не в усіх дорослих це виходить.

Перестаньте вважати своїх учнів поганими, тупими та хуліганистими. І вони перестануть такими бути. Адже вони, швидше за все, звичайні, нормальні діти – неслухняні, рухливі й активні. Діти такими й мають бути.

Не шукайте винних, а шукайте розв’язання проблеми.

На кожному уроці перед вами виникає альтернатива – бути оптимістичним та успішним вчителем чи похмурим і неуспішним. Вибирайте оптимізм та успіх, не прогадаєте! Тримайте себе не просто в рамках, а неодмінно в оптимістичних рамках. Не руйнуйте своє життя власним песимізмом.

Кожний свій робочий день, на кожному своєму уроці мисліть позитивно. Просто викиньте всі негативні думки з голови. Надягніть на себе красивий одяг і щасливе обличчя. І нехай ваше життя буде красиве та щасливе, тільки не забудьте, що зробити власне життя таким мусимо й повинні тільки ми, ми самі.

Не робіть на роботі щоденний подвиг, а просто працюйте професійно та спокійно. Якщо у вашій роботі постійно виникає багато різних проблем, виходить, усе йде нормально, виходить, ви дійсно працюєте, а не віддаєтесь неробству.

Завжди прагніть бути фінансово незалежними. Умійте заробити та мати свої власні гроші. При цьому не витрачайте стільки, скільки заробляєте.

Не ідеалізуйте світ і людей навкруги. Не очікуйте, що оточуючі вас люди зміняться. Таке навряд чи станеться. За необхідністю змінюйтеся самі. Це – набагато надійніше й реальніше.

Не ображайтесь на весь світ. Світ навколо нас такий, який він є, ані поганий, ані хороший. А ми, люди, звичайно ж, недосконалі. Проте ми – живі та реальні.

Не сприймайте критику на свою адресу як трагедію або як особисту образу. Краще задумайтесь над нею та спробуйте подивитись на себе з боку.

Не мрійте про життя без проблем, життя тихе та спокійне. Таке буває тільки на цвинтарі.

Не варто жагуче хотіти того, що є в інших. А варто просто цінувати те, що маєте ви. Таке виходить тільки у щасливих людей.

Не чекайте на світле майбутнє, а насолоджуйтесь наявним сьогоденням. Пам’ятайте: ваші кращі роки життя проходять зараз. Викиньте з голови всі негативні спогади про минуле та перестаньте заздалегідь переживати про майбутнє. Живіть тут і зараз.

Хочете відчути приплив сил та енергії, поліпшення самопочуття та підвищення загального тонусу організму? Щиро порадійте за іншу людину. Просто порадійте за іншого – і все.

Якщо успіх до вас не приходить, знайдіть щось, що його блокує. Зніміть ці блоки. Вони зазвичай – у нашій голові, у нашому мозку.

Іноді в нашому житті, на жаль, відбуваються просто безглуздості. І з вами вони будуть траплятись постійно. Але не варто зациклюватись тільки на них. Подивіться, скільки краси навколо вас, та оцініть її! Життя нам дається один раз, і прожити його треба так … Люди давно сперечаються та вирішують, як саме. Ну, загалом, його треба просто жити! І, будь ласка, самі точно вирішіть для себе, як саме. Так і живіть!

Полюбіть себе та свою роботу. Прийміть себе таким, яким ви є. Прийміть усім серцем, усією душею. І зробіть те ж саме зі своєю професією, зі своєю роботою.

Завжди хваліть своїх учнів. А якщо немає за що, то знайдіть, за що. Просто хваліть, і все.

Умійте адаптуватись. У нашому сучасному житті треба не тільки постійно вчитись, але ще вміти й перенавчатись. Знаходьте в собі мужність переглянути власні погляди, перешикувати шаблони своєї поведінки, переоцінити цінності. А будь-які зміни в житті починаються з нашого рішення змінити себе, з нашої волі та самодисципліни. Власним негативом, постійною критикою когось і чогось, використанням у своїй мові брутальних слів ми самі руйнуємо власне життя, повільно й на перший погляд непомітно.

Скоротіть уживання брутальних слів, різких критичних зауважень, уберіть лихослів’я із власної мови.

Не вирішуйте глобальних проблем людства на своєму уроці й у своєму житті. Не намагайтесь на власних уроках модернізувати всю систему вітчизняної освіти, краще зробіть якіснішим свій урок.

Не варто на своїй роботі намагатись кардинально змінити сучасних дітей, одним махом перевиховавши їх. Краще зайнятися самовихованням, особистісним ростом і духовним самовдосконаленням.

Знайдіть хороших, доброзичливих радників. Напевно, у будь-якому педколективі знайдеться педагог «золотого віку» (так це елегантно звучить англійською замість нашого «похилого»), який зможе стати вашим хорошим діловим радником або «радником у справі».

Після невдачі чи провалу не переживайте, а починайте все спочатку. Робіть усе можливе для досягнення своїх цілей. Але якщо все-таки не вийшло, не варто переживати. Просто скажіть собі: «Я зробив усе, що від мене залежить. А для чого переживати за те, що від мене не залежить, і чого я змінити не можу?!» І рухайтесь далі з оптимізмом.

Залишити відповідь