Вплив наркотиків на репродуктивну систему людини
Безліч наркотиків (марихуана, героїн, кокаїн, амфетаміни, ЛСД, наркотичні суміші) «б’ють» по всьому тілу, в тому числі згубно впливають на репродуктивну систему. Заборонені речовини залишають свій слід і в плазмі крові, негативно впливаючи на кількість статевих гормонів в ній. Так, тестостерон, який відповідає за сексуальну чутливість покривів шкіри і слизових оболонок, практично зникає. З цієї причини сексуальні реакції можуть притуплятися або бути відсутнім. Незалежно від типу прийнятих речовин, поступово пропадає сексуальне потяг.
Наркотики фатально відбиваються на спадковості. Так, сильним мутагеном є ЛСД. Він здатний залишити свій слід в хромосомах людини навіть після одного прийому. Жертва такого «невинного» препарату не зможе народити здорового нащадка ніколи.
Наркотики безпосередньо впливають на гіпофіз і гіпоталамус – центри мозку, які відповідають за статеву функцію. Тяга до протилежної статі знижується на тлі гормональних і нервових порушень. Марихуана, наприклад, вбиває зрілі сперматозоїди, залишаючи в спермі лише потворні форми статевих клітин. В результаті короткочасний «кайф» варто наркоману не тільки його життя, але і потенційного спадкоємця.
Наркотики практично до нуля знижують активність сперматозоїдів. Якщо ж під час статевого акту сперматозоїдам все ж вдається досягти матки, плід на етапі зачаття отримує від батьків слабкий імунітет і схильність до спадкових хронічних захворювань.
Наркоманія негативно впливає і на яйцеклітини, провокуючи незворотні процеси, тому багато жінок, які вживають наркотичні речовини не можуть стати матерями. Після регулярного споживання доз немає сенсу застосовувати штучне запліднення, адже кількість яйцеклітин не збільшується впродовж життя, а тому навіть наука виявиться безсилою. Залежність від наркотиків обернеться для дитини множинними патологіями.
На розвиток зародка наркотики надають токсичний і мутагенний вплив. Ризик вроджених вад зростає в рази, а якщо вагітна жінка не припиняє вживати наркотики протягом усього терміну, малюк може народитися наркозалежним.
Годувати грудним молоком малюка породіллі, яка приймала наркотики, заборонено. Статистика не радує: діти наркозалежних входять в так звану «групу ризику» і в три-чотири рази частіше страждають від залежності в підлітковому і дорослому віці. Прийом наркотиків не тільки впливає на внутрішні органи і репродуктивну функцію, але і підсилює ризик зараження венеричними захворюваннями. Імунітет наркомана «убитий» забороненими речовинами, статеві зв’язки часто безладні, а тому ВІЛ і СНІД найчастіше є незмінними супутниками наркозалежних людей.