Швидко та ефективно зняти емоційне напруження
Текст аутотренінгу може бути таким:
1. Я відпочиваю. Розслабляюся. Почуваюся вільно і легко. Я спокійний. Я спокійний. Я спокійний. Все тіло розслаблене. Мені легко і приємно. Я відпочиваю.
2. Розслаблені м’язи правої руки. Розслаблені плече, передпліччя, кисть, пальці. Розслаблені м’язи лівої руки. Розслаблені плече, передпліччя, кисть, пальці. Обидві руки розслаблені. Вони лежать нерухомі й важкі. Приємне тепло проходить по руках. Я спокійний.
3. Розслаблені м’язи правої ноги. Розслаблені м’язи стегна і гомілки. Розслаблені м’язи лівої ноги. Розслаблені м’язи стегна і гомілки. Обидві ноги розслаблені. Відчуваю важкість ніг. Я спокійний. Я спокійний.
4. Усе тіло розслаблене. Розслаблені м’язи спини. Розслаблені плечі. Розслаблені м’язи живота. Голова лежить вільно і спокійно.
5. Усе тіло розслаблене. Почуваюся легко і невимушено. Мені приємно. Я відпочиваю.
6. Я відпочив. Почуваюся свіжо. Відчуваю легкість у всьому тілі. Відчуваю бадьорість у всьому тілі. Хочеться встати і діяти. Відкриваю очі. Я повний сил і бадьорості. Встаю!
Після аутотренінгу треба швидко й енергійно піднятися. Зробити різкий і глибокий вдих. Щоб налаштувати себе на щось за допомогою аутотренінгу, можна самому скласти для себе формулу-мету. Важливо пам’ятати, що починати аутотренінг необхідно з розслаблення всіх м’язів. Перша частина вимовного тексту повинна складатися з слів, що сприяють розслабленню організму, а друга (формула-мета) – це промовляння
думок, якими людина хоче зарядитися. Формула-мета може складатися з декількох слів або пропозицій. Для цього можна скористатися наведеним вище текстом, а можна скласти свій. Індивідуально складену формулу-мету необхідно повторювати кілька разів. Дуже важливо використовувати слова з позитивним, а не негативним коренем. Наприклад, слід говорити «бути сміливішими» замість «не боятися».
Щодня протягом декількох днів або тижнів потрібно здійснювати аутогенне занурення і повторювати складену формулу.
Аутогенне тренування дієве у таких випадках: людина зацікавлена в почутому і сказане для неї є бажаним; слова не наражаються на критику, опір; людина трохи схвильована, але не роздратована; людина трохи фізично стомлена; м’язи максимально розслаблені і тому не посилають сигналів у мозок; знижено потік звуків та інших сигналів з навколишнього середовища.