Колір у нашому житті
Кольори є важливим складником нашого життя. З кольорами ми асоціюємо свій настрій, думки і події з власного життя. Окрім того, кожен колір має свій вплив на особистість та її психологічний стан.
Видатні лікарі минулого вважали колір одним із найважливіших чинників у процесі лікування. Так, Авіценна у своїй знаменитій праці «Канон лікарської науки» описав залежність між кольором, темпераментом і станом здоров’я людини. Червоний колір, на його думку, створює оптимістичний настрій і посилює рух крові, жовтий – лікує печінку, зменшує біль і знімає запалення.
Вплив кольорів на людину. За допомогою кольору можна і попереджати хвороби, і лікувати їх. Кольоротерапію широко використовували в Стародавньому Єгипті, та з часом такі знання були втрачені. Тому праця Едвіна Беббіта «Цілюща сила кольору», опублікована в 1878 році, здійснила фурор у медичних колах. Учений писав так: «Можливо, колір і не має безпосередньо терапевтичної дії, він є швидше однією з форм психотерапії». На його думку, кольорова дія має два спрямування: «у бік червоного і в бік синього» – саме ці кольори діють на роботу нервової системи, а жовто-зелені кольори нейтральні.
Значення кольорів у житті людини
Червоний символізує вогонь, гнів, силу, кохання. Його обирають натури темпераментні та емоційні, які люблять бути лідерами в усьому, люблять спорт і активний спосіб життя. Вони швидко «спалахують», навіть через дрібниці, але так само швидко й «відходять».
Поступовий перехід таких людей на м’які, спокійні тони – рожевий, коричневий, сірий – згодом додадуть таким буйним натурам урівноваженості, зроблять їхнє життя й долю більш упорядкованими. Не люблять червоного невпевнені в собі або психічно виснажені люди.
Жовтогарячий, або оранжевий – колір життєрадісності, його обирають люди амбітні та емоційні. Це колір урочистості та революцій. Його не люблять в’ялі, інертні, занадто спокійні.
Жовтий – символізує сонячне світло, стимулює інтелект, творчість. Це колір золота і осені, щастя і зради, стиглих колосків і водночас хвороби. Любителі жовтого прагнуть незалежності, щастя. Брак такого кольору в житті людини свідчить про часті зміни настрою та творчі чи інтелектуальні «застої».
Зелений – колір трави і листя, життєвої сили. Він пом’якшує емоції, заспокоює. Його обирають люди прямолінійні, які не терплять недоліків навколишніх. А ті, хто не вірить у власні сили, зеленого кольору не люблять.
Блакитний – колір чистої свідомості, води. Він заспокоює, охолоджує тіло і розум. Його обирають люди довірливі й вірні, готові на самопожертву, артистичні, дружні, які не переносять самотності та в разі невдачі легко впадають у депресію. Люди незадоволені собою, нервово напружені голубого кольору не люблять.
Синій – колір неба і моря, символізує спокій, вірність, ніжність, вічність, добро. Його люблять натури спокійні і відкриті. А той, хто постійно відчуває страх і тривогу, синього не любить.
Фіолетовий – колір таємниці, містики, магії та інтуїтивного мислення. Люди, що його обирають, створюють навколо себе атмосферу злагоди та гармонії. Однак інколи їм не вистачає впевненості у власних силах, тому вони вагаються у прийнятті рішень. Не приймати фіолетового – означає несвідому печаль за чуттєвими переживаннями.
Додаткові кольори:
Сірий – колір комунікабельності та інтелігентності. Ті, хто обирають сірий колір, характеризуються логічним мисленням, умінням вирішувати проблеми – свої й чужі: Таким людям не важко досягти успіху у будь-якій діяльності. А їхня акуратність у побуті просто дивує тих, хто до неї не звик. У них лиш один недолік – певна зовнішня холодність. Та його дуже легко виправити – додати яскравих кольорів!
Білий – символ істини, чистоти, честі, згоди, абсолютної свободи і починань. Його обирають ті, хто прагне спокою і гармонії, а також ті, хто приймає важливі рішення. Якщо людина не в гармонії сама із собою – це не її колір.
Чорний – символ заперечення, поглинання, внутрішньої тиші. Його люблять люди потайні, які бояться ударів долі. Не люблять ті, хто чекає від життя занадто багато.
Рожевий. Ті, хто любить такий колір, мрійливі, слабкі і дуже ніжні, «домашні», цінують комфорт і тишу, однак украй важко переносять зіткнення з реальністю. Інколи обіцяють більше, ніж можуть виконати.
Коричневий обирають розумні, врівноважені люди, схильні до наукових занять і самотності. Вони бережливі, іноді жадібні, вольові і вкрай надійні.
Салатовий символізує бажання визнання, популярності, хвилювання, весну і надію.
Блакитний колір діє на сприйняття часу і простору. Здається, що час збільшується, а простір розширюється. Переконатися в цьому може кожен, досить лише подивитися на небо.
коментарі 2
Larysa
Дуже цікаві і нові факти про кольорозкнавство!!! Дякую.
Psyholog
Рада бути корисною.