Сторінка учня

Колір у нашому житті

Кольори є важливим складником нашого життя. З кольорами ми асоціюємо свій настрій, думки і події з власного життя. Окрім того, кожен колір має свій вплив на особистість та її психологічний стан.

Видатні лікарі минуло­го вважали колір одним із найваж­ливіших чинників у процесі лі­кування. Так, Авіценна у своїй знаменитій праці «Канон лікарської науки» описав залежність між ко­льором, темпераментом і станом здоров’я людини. Червоний колір, на його думку, створює оптимістич­ний настрій і посилює рух крові, жовтий – лікує печінку, зменшує біль і знімає запалення.

Вплив кольорів на людину. За допомогою кольору можна і попе­реджати хвороби, і лікувати їх. Кольоротерапію широко використо­вували в Стародавньому Єгипті, та з часом такі знання були втрачені. Тому праця Едвіна Беббіта «Цілюща сила кольору», опублікована в 1878 році, здійснила фурор у медичних колах. Учений писав так: «Мож­ливо, колір і не має безпосередньо терапевтичної дії, він є швидше однією з форм психотерапії». На його думку, кольорова дія має два спрямування: «у бік червоного і в бік синього» – саме ці кольори діють на роботу нервової системи, а жовто-зелені кольори нейтральні.

Значення кольорів у житті людини

Червоний символізує вогонь, гнів, силу, кохання. Його обирають натури темпераментні та емоційні, які люблять бути лідерами в усьому, люблять спорт і активний спосіб життя. Вони швидко «спалахують», навіть через дрібниці, але так само швидко й «відходять».

Поступовий перехід таких людей на м’які, спокійні тони – рожевий, коричневий, сі­рий – згодом додадуть таким буйним натурам урівноваженості, зроблять їхнє життя й долю більш упорядкованими. Не люблять червоного невпевнені в собі або психічно виснажені люди.

Жовтогарячий, або оранжевий – колір жит­тєрадісності, його обирають люди амбітні та емоційні. Це колір урочистості та револю­цій. Його не люблять в’ялі, інертні, занадто спокійні.

Жовтий – символізує сонячне світло, сти­мулює інтелект, творчість. Це колір золота і осені, щастя і зради, стиглих коло­сків і водночас хвороби. Любителі жовтого прагнуть незалежності, щастя. Брак такого ко­льору в житті людини свідчить про часті зміни настрою та творчі чи інтелектуальні «застої».

Зелений – колір трави і листя, життєвої сили. Він пом’якшує емоції, заспокоює. Його обирають люди прямолінійні, які не терплять недоліків навколишніх. А ті, хто не вірить у власні сили, зеленого кольору не люблять.

Блакитний – колір чистої свідомості, води. Він заспокоює, охолоджує тіло і розум. Його обирають люди довірливі й вірні, готові на самопожертву, артистичні, дружні, які не переносять самотності та в разі невдачі лег­ко впадають у депресію. Люди незадоволені собою, нервово напружені голубого кольору не люблять.

Синій – колір неба і моря, символізує спокій, вірність, ніжність, вічність, добро. Його люб­лять натури спокійні і відкриті. А той, хто постійно відчуває страх і тривогу, синього не любить.

Фіолетовий – колір таємниці, містики, магії та інтуїтивного мислення. Люди, що його обирають, створюють навколо себе атмо­сферу злагоди та гармонії. Однак інколи їм не вистачає впевненості у власних силах, тому вони вагаються у прийнятті рішень. Не прий­мати фіолетового – означає несвідому пе­чаль за чуттєвими переживаннями.

Додаткові кольори:

Сірий – колір комунікабельності та інте­лігентності. Ті, хто обирають сірий колір, характеризуються логічним мисленням, умін­ням вирішувати проблеми – свої й чужі: Таким людям не важко досягти успіху у будь-якій діяльності. А їхня акуратність у побуті просто дивує тих, хто до неї не звик. У них лиш один недолік – певна зовнішня холодність. Та його дуже легко виправити – додати яскравих кольорів!

Білий – символ істини, чистоти, честі, згоди, абсолютної свободи і починань. Його обирають ті, хто прагне спокою і гармонії, а також ті, хто приймає важливі рішення. Якщо людина не в гармонії сама із собою – це не її колір.

Чорний – символ заперечення, поглинання, внутрішньої тиші. Його люблять люди по­тайні, які бояться ударів долі. Не люблять ті, хто чекає від життя занадто багато.

Рожевий. Ті, хто любить такий колір, мрійли­ві, слабкі і дуже ніжні, «домашні», цінують комфорт і тишу, однак украй важко пере­носять зіткнення з реальністю. Інколи обіця­ють більше, ніж можуть виконати.

Коричневий обирають розумні, врівноважені люди, схильні до наукових занять і самот­ності. Вони бережливі, іноді жадібні, вольові і вкрай надійні.

Салатовий символізує бажання визнання, популярності, хвилювання, весну і надію.

Блакитний колір діє на сприйняття часу і простору. Здається, що час збільшується, а про­стір розширюється. Переконатися в цьому може кожен, досить лише подивитися на небо.

коментарі 2

Залишити відповідь