Батькам

Як попередити сексуальне насильство над дитиною

Спілкування є найбільш ефективним інструментом для того, щоб попередити та захистити свою дитину від сексуального насильства. Батькам важливо створити вдома атмосферу довіри, у якій дитину не засуджують та заохочують її не боятись говорити про власні страхи або хвилювання.

На що слід звертати увагу батькам під час спілкування з дитиною, щоб захистити її від насильства, у тому числі сексуального? Ми маємо практичні поради, які будуть корисними батькам дітей різного віку.
1️⃣ Навчіть дитину правилам інтимної безпеки:
✅Ніхто не має права дивитись або торкатись інтимних частин тіла дитини.
✅Ніхто не має права просити дитину дивитись або торкатись інтимних частини тіла іншої людини.
✅Ніхто не має права показувати на телефоні, телевізорі чи комп’ютері дитині фотографії або відео, де зображені інтимні частини тіла іншої людини.
2️⃣ Дотримання правил інтимної безпеки стосується УСІХ дорослих, а не лише незнайомців. НІКОМУ не можна порушувати особисті кордони дитини.
3️⃣ Поясніть дитині, що її тіло належить лише їй. НІКОМУ не можна торкатись тіла дитини без її згоди.
4️⃣ Це нормально говорити “Ні”, якщо хтось намагається торкатись тіла дитини або поводиться так, що їй стає некомфортно або страшно від цього. Немає значення, хто ця людина.
5️⃣ Не можна зберігати у таємниці ситуації, які стосуються дотиків до тіла. Немає значення, що каже людина, яка це робить.
6️⃣ Поясніть дитині, що вона не винна, якщо хтось з дорослих намагається порушити її кордони.
7️⃣ Цікавтесь з ким проводить час ваша дитина та де вона перебуває.
8️⃣ Встановіть сімейне правило: ваша дитина завжди повинна попереджати вас, якщо вона кудись йде, або з кимось зустрічається.
Для того, щоб навчити дітей базовим правилам безпеки, ви можете також скористатись ресурсами на сайті https://www.savechild.com.ua/ у розділах “Дітям” та “Вчителям”.
Нехай кожна дитина у нашій країні буде захищеною.
МБО Служба порятунку дітей

Залишити відповідь