Батькам

Як налагодити теплі стосунки з дитиною?

Життя в сім’ї, взаємини між її чле­нами, турбота одне про одного – найщасливіші спогади, що завжди залишаються в пам’яті людини. Тому постає доволі актуальне питання.

Як налагодити теплі стосунки з дитиною?

Передусім скажіть дитині, що хочете з нею поговорити і запропонуйте їй самій обрати для цього слушний момент. Сядьте перед дитиною і зверніться з проханням уважно подивитися вам у вічі. Скажіть, що понад усе ви хочете порозу­мітися і стати її другом. Не читайте лекцій, не лютуйте, не показуйте свого гніву, якщо почу­єте щось таке, що вважаєте помилкою.

Пам’ятайте, що ця розмова – про саму дитину, а не про вас. Не варто гово рити про те, якими ви були в дитинстві. Після того як уважно вислухаєте дитину, скажіть, що ви бага­то чого зрозуміли завдяки відвертій розмові, адже не вмієте читати думки. Не бійтеся про­сити вибачення, якщо в якихось ситуаціях були не зовсім праві – від цього батьківський авто­ритет не лише не зменшиться, а, навпаки, зміц­ниться.

Також важливо зрозуміти, яку роль в емоційно-особистісному зростанні дитини відігра­ють батьківські установки. Тому що ви – най­більш значущі для дитини люди. Вам потрібно обережно й уважно ставитися до своїх звернень до дитини, уникати установок, що можуть негативно позначитися на поведінці дитини. Безсумнівно, більшість батьківських установок позитивні.

Залишити відповідь