Сторінка учня

Щоб адаптація пройла успішно

Правило 1 – радій усьому, гормони щастя – важлива частина життя людини. Потрібно просто радіти тому, що ти став студентом, це новий шлях у твоїй професії.

Правило 2 – вивчай успіх. Починай вивчати успішних людей у своїй професії, їхній шлях і як вони дійшли до вершини.
Правило 3 – дружи. Це основна частина адаптації комунікації, починай товаришувати, не бійся говорити про себе і слухати про інших. Так більше шансів, що знайдеш справжніх друзів, можливо, на все життя.
Правило 4 – вивчай місце. Погуляй корпусами свого навчального закладу, дізнайся, де що є, запам’ятай логіку аудиторій . Вийди за межі училища і погуляй, знайди місця, які тобі сподобаються. Іноді затишне кафе чи спортивний майданчик можуть зняти стрес краще, ніж будь-які слова і таблетки.
Правило 5 – плануй. Важлива умова хорошої адаптації – мікрозавдання. Це дасть можливість не розгубитися серед нових завдань та організувати себе для якісного навчання.
Правило 6 – фантазуй. Придумай собі, як зробити свій шлях в освіті ще цікавішим, кожну дисципліну розглядай з різних джерел і ракурсів. Це швидко сформує професійну свідомість.
Правило 7 – читай словники. Вхід у професію залежить від розуміння професійної мови. Якщо ти будеш 10 хвилин в день читати словник професійних термінів просто як розвагу, ти скоро легко будеш думати як професіонал своєї справи.
Правило 8 – бережи здоров’я. Порада банальна, але важлива! Пий вітаміни (стрес знижує імунітет), правильно і збалансовано харчуйся, спи 8 годин, і пий чисту воду, багато гуляй на повітрі. Це найпростіший алгоритм не хворіти від стресу.
Правило 9 – розповідай, як твої справи. Дзвони друзям і рідним, розповідай, що вийшло відмінно, що викликало складнощі. Це допоможе тобі проводити міні-аналіз твоєї адаптації.
Правило 10 – малюй! У процесі адаптації багато різних почуттів та емоцій. І якщо вони складні, просто малюй їх. Цілком нормально, коли буде страшно, нудно, сумно, і це показник, що ти змінюєш себе і звикаєш до нового. Просто все малюй!

Залишити відповідь