Батькам

Що відбувається з дитиною, коли їй не вистачає уваги?

Уявіть кімнатну квітку, яка знаходиться у Вас в погано освітленому місці. Чи спостерігали Ви, як ростуть листя у квітки? Куди вони спрямовані?
Звичайно туди, де сонячні промені охоче дарують квіточці своє цілюще світло.
Те ж відбувається і з дітьми. Їм дуже потрібна, просто життєво необхідна Ваша увага.
Будь-якій дитині вкрай важливо, щоб на неї хоч якось реагували: якщо не реагують позитивно, то, так і бути, негативно. І ось уже в хід йде істерика, агресія, блазнівська поведінка.
Запам’ятайте, діти ніколи не допустять, щоб їх ігнорували !!!
Дитина, яка не отримує увагу з боку значущих дорослих, буде прагнути звернути на себе увагу будь-яким способом, частіше небажаним в силу незнання, недосвідченості.
Перебуваючи в колективі однолітків, буде намагатися, щоб її голос був голосніше за інші голоси, щоб на неї дивилося більше очей, ніж на інших дітей.
Дитина в дитячому саду, школі буде виставлятися напоказ, вести себе, як “блазень”.
Якщо не проявляти увагу до дитини, то в майбутньому ми отримуємо дорослу людину, яка не здатна розуміти, що відбувається з іншою людиною, співпереживати.
Вона буде сконцентрована на собі.
Але, погодьтеся, без емпатії, без прагнення до розуміння іншої людини не вийде контакту і по-справжньому близьких відносин.
Брак уваги до дитини формує у неї стан жертви, негативне ставлення до себе, свого майбутнього, злість на те, що недолюбили, недодали, відчуття своєї непотрібності.
P.S. Щоб дитина не відчувала в майбутньому розчарованість в собі, оточуючих, не відчувала залежність від думки інших людей, щоб не відчувала образу, страх, агресію, не мала занижену самооцінку, дуже важливо давати уваги стільки, скільки потрібно конкретно Вашій дитині.
Подаруйте їй своє тепло. Станьте турботливим сонечком для своєї квіточки))

Автор: Горбунова Інга

Залишити відповідь