Батькам

Психосоматичні захворювання

Ви захворіли в найбільш неслушний момент? Говорячи мовою психосоматики, ви втекли від нестерпного тиску, який ви чинили на себе або дозволили йому впливати на вас.

Психосоматика — це напрям у медицині, що вивчає взаємозв’язок між психічним та фізичним станом людини. Причиною психосоматичних захворювань часто є внутрішній конфлікт, тривалий стрес, втрата близької людини, тривога, страх, гнів тощо. Поширена помилкова думка, що психосоматичний розлад є надуманим. Але насправді психосоматичні симптоми реальні й потребують лікування, як і будь-яка інша хвороба.

Як дізнатися, чи є моя хвороба психосоматичною?
Для відповіді на це запитання необхідно уважно проаналізувати ситуацію. Зверніть увагу, чи є ваш стан тривалим, чи спостерігається циклічність. Чи з’являється хвороба саме перед стресовою подією. Симптоми психосоматичного захворювання можуть зникати, а потім знову посилюватися. На жаль, іноді хвороба або проблема немає симптомів, як, наприклад, рак або безпліддя.

Лікування психосоматичних захворювань

Психотерапія
Психосоматичне захворювання — це завжди індивідуальна історія. Терапевт спочатку вивчає контекст кожної проблеми. Після цього ви працюєте над розумінням та керуванням емоціями, щоб зменшити вплив стресу на організм.

Медикаментозна діагностика й лікування
Навіть, якщо ви впевнені, що, наприклад, ваш висип на шкірі має психосоматичну природу, все ж варто звернутися до лікаря. Є симптоми або захворювання, які потребують невідкладної медичної допомоги.

Фізична активність
Спорт знижує рівень адреналіну й кортизолу, які відповідають за фізіологічну реакцію на стрес. Стимулює вироблення ендорфінів — які не лише покращують настрій, а й є природними знеболювальними засобами.

Релаксаційні техніки
Знайдіть те, що дійсно знімає вашу напругу, стрес. Йога, медитації, дихальні вправи. У вас є власний рецепт? Не зволікайте!

Залишити відповідь