Підтримка внутрішніх ресурсів
Людині постійно доводиться адаптуватися до змін у суспільстві, однак далеко не кожен уміє застосувати свої ресурси для збереження внутрішнього балансу. Зберігати рівний настрій і внутрішню гармонію дає змогу свідоме підтримання власної психологічної стійкості. Знання внутрішніх ресурсів людини дає їй можливість бути стійкою до стресів, усвідомлено працювати над собою, розкриваючи свій потенціал у нових умовах життя.
Кожна людина володіє життєвими ресурсами, якими може розпоряджатися і забезпечувати певні процеси. Завдяки особистісним ресурсам забезпечують потреби у виживанні, безпеці, комфорті, соціалізації та самореалізації. Іншими словами, зовнішні та внутрішні ресурси людини – це його життєва опора. Ресурси поділяють на власні (внутрішні) та соціальні (зовнішні). Внутрішні ресурси – це психічно-особистісний потенціал людини, а також навички й характер, які підтримують людей зсередини. Внутрішні ресурси надзвичайно важливі в житті людини, і тому їх слід розвивати, а також використовувати для досягнення успіху.
До внутрішніх ресурсів людини належить:
- здоров’я (фізичне і психологічне);
- характер;
- інтелектуальні здібності;
- навички, уміння, досвід;
- позитивне мислення й емоції;
- самооцінка й ідентифікація;
- самовладання;
- духовність. З
Зовнішні ресурси – це ті цінності, які виражають через соціальний статус, зв’язки, матеріальне забезпечення і все інше, що допомагає людині у зовнішньому світі та соціумі. Для досягнення успіху й гармонії зі світом саме ці внутрішні ресурси людини повинні бути розвинені до максимального рівня.
Багато фахівців сфери соціальної психології відзначають, що люди, які займаються самовдосконаленням, найчастіше досягають поставлених цілей. У них є можливість контролювати насамперед себе, а вже потім брати під контроль ситуації, що оточують їх. Саме такий алгоритм поведінки є правильним для впливу на різні соціальні процеси.