Чому у мене кепський настрій?
Давай поміркуємо, від чого залежить настрій. Інколи самій людині причини її настрою здаються незрозумілими: „Чомусь раптом настрій зіпсувався”, або навпаки. Такі думки бувають у кожного. Проте насправді настрій завжди викликаний чимось, має зовнішні чи внутрішні причини.
Внутрішні причини – це фізичний стан, темперамент, сприйняття світу, оцінка подій, ставлення до життя, людей, до себе. Велику роль у формуванні настрою відіграє здоров′я. Саме воно формує загальний емоційний фон. Інколи понижений життєвий тонус може сигналізувати про якісь порушення чи зміни в організмі. Тому до свого здоров′я треба бути дуже уважним – адже воно може стати джерелом поганого настрою.
Зовнішні причини – породжені світом довкола нас. Дуже важливим для твого віку джерелом настрою є люди – твої батьки, одногрупники, друзі. Якщо у цих стосунках щось негаразд (ви з мамою постійно сваритесь, тато невдоволений твоєю поведінкою, друзі перестали тебе розуміти, а хлопець/ дівчина цілковито байдужі до тебе), то настрій псується, і ти бачиш життя у темних барвах.
Також важлива для настрою діяльність, якою займається людина. Чи все їй вдається? Для особи твого віку такою діяльністю є навчання. Тому, якщо ти засмучуєшся через погані стосунки з учителями і низькі оцінки – це нормально.
Причиною поганого або доброго гумору можуть бути окремі факти чи події, які часом не залежать від нас, – не стиг на автобус, перечепився і впав, захворів хтось із близьких, сваряться батьки. Таке трапляється в житті кожної людини. Наш настрій може залежати навіть від погоди.
Але будь – яка людина повинна вміти керувати своїм настроєм.
Запам′ятай! Гарний настрій тобі ніхто не принесе на тарілочці із синеньким обідком! Створити його можна і треба самому.
Але що ти можеш для цього зробити?
Проаналізуй, через що у тебе псується настрій. Подумай, що ти можеш змінити у своєму житті. Якщо не можеш змінити самих подій – міняй ставлення до них, намагайся сприймати все максимально спокійно.
Подумай, від чого поліпшується твій настрій, – від зустрічі з друзями, слухання музики, усмішки одногрупниці? Намагайся створювати собі такі ситуації, особливо коли на душі тяжко.
Учися розповідати про свої негаразди близьким, не накопичуй і не носи у собі негативних емоцій, важких почуттів – інша людина може підказати правильний вихід із ситуації чи хоча поспівчувати. Утім, навіть якщо тебе просто вислухають – тобі вже стане легше. Тут дуже важливо правильно вирішити – кому саме виплакатися?
Завжди можуть покращити настрій улюблені справи – прогуляйся із собакою, подзвони другові абощо.
Корисним буде й аутогенне тренування.
Розвивай у собі почуття гумору, вміння бачити кумедне в негараздах. Гумор – чудовий засіб для подолання власних обмежень.