Батькам

Підготовка до ЗНО

Під час підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, сподіваємось, учням – випускникам та їх батькам стануть у нагоді наступні рекомендації:

Батькам учнів важливо не підвищувати тривожність дитини напередодні іспиту – це може негативно позначитися на результатах тестування. Дитині завжди передається хвилювання батьків, і, якщо дорослі не можуть впоратися зі своїми емоціями, то дитина в силу вікових особливостей може просто “зірватися”. Підвищуйте впевненість дітей в собі, адже чим більше дитина боїться невдачі, тим більша вірогідність припуститися помилки. Підбадьорюйте дитину та хваліть за те , що вона робить добре. Контролюйте режим підготовки, нагадуйте, що заняття повинні чергуватися з відпочинком. Слідкуйте, щоб дитині було зручно працювати, ніхто йому не заважав. Спостерігайте за самопочуттям дитини, адже ніхто, крім вас, не може вчасно попередити перевтому та пов’язаних з цим погіршення самопочуття.

Зверніть увагу на харчування. Регулярне харчування необхідне під час інтенсивної розумової роботи. Деякі овочі і фрукти можна використовувати цілеспрямовано. Наприклад, перед іспитом корисно з’їсти салат з капусти, оскільки вона поліпшує кровопостачання мозку киснем. Горіхи зміцнюють нервову систему та стимулюють діяльність головного мозку. Морква полегшує запам’ятовування, стимулює обмін речовин в мозку.

Ознайомте дитину з методикою підготовки до екзамену. Інколи не має сенсу “зазубрювати ” весь фактичний матеріал, достатньо охопити основні моменти, зрозуміти логіку матеріалу. Дуже корисно робити короткі схематичні виписки, таблиці. Основні поняття та формули можна написати на аркушах та розмістити над робочим столом, біля ліжка, в їдальні. Велике значення має тренування дитини саме з тестування (зараз існує велика кількість різноманітних збірників тестових завдань). Під час тренування привчайте дитину орієнтуватися в часі і вмінню його розподіляти, тоді в дитини виробляються навички концентрувати увагу на протязі всього тестування, що додає спокою і знімає зайву тривожність.

Залишити відповідь