Психологія

Один у всесвіті

Кожен підліток проходить через період дивовижної самітності, непевності і беззахисності. Збільшується це ще і страхом, що ти один у всій групі, ні, у всьому ліцеї, ні, у всьому Всесвіті випробуєш подібні почуття.

Здається, що ти відділений від усіх невидимою стіною, що тебе оточує непроникна хмара. І ніхто тебе не розуміє. Ти заздриш от тому дуже популярному дівчиську із симпатичною посмішкою і хочеш бути як вона — без проблем і турбот.

Але навіть самі популярні підлітки сумніваються в собі. Може, те саме дівчисько боїться, що люди люблять не її, а лише її гарненьку мордочку. І серед тих, хто складає «групу популярності», теж є свої щаблі успіху: хтось з них стоїть на останнім місці і повинний якось миритися з цим.

Підліткові важко собі уявити, що він не єдиний, у кого є проблеми, і якщо він раптом ризикне поговорити про це з друзями, то буде вражений тим, як добре вони зрозуміють його і яким полегшенням буде для них одержати можливість поговорити про свої проблеми.

З іншого боку, вони можуть і «закрити ставні». Підлітки так запекло прагнуть відповідати своїй «системі», що бояться, як би хтось не вважав їхні погляди чи почуття незвичайними. Найглибші переживання підлітки зберігають у таємниці, переконані, що їх ніхто не зрозуміє.

Підлітки, що не бажають підкоритися прийнятим у суспільстві нормам моралі і поведінки, можуть заслужити деяку змішану з недоброзичливістю повагу, але вони ж звичайно стають мішенню для глузувань. Такій дитині приходиться тяжко — вона розривається між бажанням бути «як усі» і прагненням бути тією, ким є насправді, тобто відрізнятися від інших.

Часом вони так нещасливі тому, що більшість схильна судити про людей по чисто зовнішніх ознаках. Тобто по зовнішності.

Зовнішній вигляд — що за скажено поверхневий привід для судження про людину! Зовнішній вигляд не має нічого загального з твоїм внутрішнім змістом, — зрештою, обличчя і фігура дістаються людині від батьків. Твій зовнішній вигляд — це усього лише упакування. Якщо ти хочеш його поліпшити, що ж, відмінно, намагайся. Але в кінцевому рахунку судити про тебе стануть не по блакитних очах чи розкішних біцепсах. Між іншим, гарна людина завжди викликає симпатії, незалежно від того, красива вона чи ні. Існує маса людей, що стають неймовірно привабливими, коштує їм відкрити рот.

Я вірю, що кожен може стати привабливим. Немає нічого, що неможливо було б перебороти. Працюй, працюй над зовнішністю, якщо це допоможе повірити в себе, але не забувай і про те, що усередині.

Не обов’язково мати багато друзів, деяким досить одного-двох. Але якщо в тебе взагалі немає друзів і ти почуваєш себе самотнім, постарайся розібратися в собі. Може, ти по характері одинак? Але й одинаки мають друзів — таких же одинаків. Особистості люблять спілкуватися з особистостями, щоб поговорити про те, які вони чудові. Справжній одинак — це людина, що любить свою самотність, одержує від цього задоволення, йому подобається своє власне суспільство.
Якщо хочеш завоювати друзів, навчися говорити не тільки про свої інтереси, але і про інтереси інших людей, навчися бути гарним слухачем.

Часто підлітки замикаються в собі тому, що почувають себе непопулярними в компанії, вони ховаються у свою самотність, хоча їм жахливо хочеться бути разом з усіма. Вони просто не знають, як це зробити. Їм хочеться, щоб за них це зробив хто-небудь, узяв та й запросив би кудись. Замість того щоб чекати запрошення, чому б не взяти ініціативу на себе, чому б самому не зробити перший крок? Стань дружелюбним, стань таким, яким ти хочеш бачити інших людей. І зроби це щиро, без фальші. Навіть якщо тебе не усі відразу приймуть, це не страшно. Зрештою, і тобі не усі подобаються.

Знайти друзів буде особливо нелегко людині боязкій. Саме головне і найперше: необхідно зрозуміти, з ким ти хочеш дружити. Важливо, щоб у тебе з цією людиною були спільні інтереси, щоб з її допомогою ти зміг розширити свій кругозір, зробити своє життя більш насиченим. Якщо любиш танці чи спорт, запишися в танцювальну чи студію спортивну секцію. Ти там напевно зустрінеш кого-небудь, з ким захочеш подружитися.

Якщо в тебе немає особливих захоплень, є й інші способи знайти друзів. Якщо тобі хтось подобається, підійди до цієї людини і розпитай його про його інтереси, родину, проблемах. Люди люблять, коли ними цікавляться. Будь уважний до тих, кого розпитуєш. Адже твоя мета — з’ясувати, що у вас загального. Зрозумій, мистецтвом заводити друзів можна цілком опанувати, воно доступно кожному, потрібно тільки цього захотіти.

Саме в компанії однолітків ти довідаєшся себе, уточниш і визначиш коло своїх інтересів, саме в компанії ти шукаєш, хоч і підсвідомо, свого майбутнього друга.

Залишити відповідь